Romansowy Oszust

Napisany przez Franka M. Ahearn

Romansowy Oszust, napisany przez Franka M. Ahearn, netsammer.pl.

W zeszłym miesiącu pracowałem nad kilkoma oszustwami związanymi z randkami online, mogłem zlokalizować tożsamość kilku oszustów, a także śledzić ich lokalizację. Wszyscy oprócz dwóch pochodzą z krajów afrykańskich, dwóch z Wielkiej Brytanii i dwóch z USA.


Ofiary mają łączną stratę w wysokości ponad 275 000,00 €. Niektórzy z nich wysyłali pieniądze za pośrednictwem Western Union, inni na konta bankowe w różnych częściach świata. 275 tys. To bez wątpienia olbrzymia ilość gotówki, dla niektórych była to oszczędność na życie. Odzyskanie oszukanych funduszy dla tej konkretnej grupy będzie niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe.


Wspólne czynniki są zawsze takie same, żaden z moich klientów nigdy nie miał bezpośredniego kontaktu wideo z tak zwanym partnerem. Dodatkowo, oszustów wolą towarzysko w Google Hangouts. Niektóre powody, dla których żądano pieniędzy, dotyczyły chorego krewnego, tymczasowej pożyczki na działalność gospodarczą i honorarium do Ambasady w celu opłacenia wizy.


Jeśli jesteś zaangażowany w związek na odległość z kimś, kogo spotkałeś online, a jeśli nie miałeś osobistego wideo, prawdopodobnie zostaniesz oszukany. Być może myślisz; nie prosili cię o pieniądze. Niestety, to tylko sprawia, że ​​jesteś potencjalną ofiarą długiego oszustwa.


Żądaj wideo face-to-face

Poproś o kopię paszportu lub prawa jazdy

Zapytaj o swój adres domowy

Zapytaj o ich numer telefonu


Jeśli dana osoba powie Ci, że nie, jest to czerwona flaga i powinieneś ponownie rozważyć swoje zaangażowanie.

Jednym z problemów, na które wpadłem w tym miesiącu, jest klient, który powiedział jej drugą połowę informacji, które mu o nim powiedziałem. Wysłał mi e-mail i wyjaśnił, że wszystko jest w porządku, że nie jest oszustem. Nie wie, że pretekstowałem do osoby, która otrzyma przelew za 10 000 CHF. Przyznała, że ​​płacił jej procent, aby powiedzieć, że jest chorym krewnym i być pośrednikiem w pozyskiwaniu funduszy. Jeśli spotkałeś kogoś na Match.com, POF, Jdate, pomyśl przed rozmową i nigdy nie wysyłaj pieniędzy.

Chroń się przed oszustwami Romans.


W ubiegłym roku polowałem na oszustów internetowych, którzy oszukali klientów od tysięcy do setek tysięcy dolarów i euro. Ofiarami są głównie kobiety, mężczyźni należą do kategorii szantażu online, ale to już inna historia. Otrzymane e-maile o osobistej stracie i zdradzie podpowiadają mi, że w świecie randek internetowych dochodzi do epidemii przestępstw.


Dziewięćdziesiąt dziewięć procent ofiar, z którymi się zetknąłem, nigdy nie odbyło rozmowy wideo z tak zwaną miłością online. Większość nigdy nie jest tak daleko jak rozmowa telefoniczna. Ta relacja dotyczy wiadomości tekstowych, spotkań, e-maili i innych platform cyfrowych i społecznościowych. Ofiary padają ofiarą oszustwa wypełnionego "I love you" i "Wkrótce będziemy razem". Potem dochodzi do tragedii, a oszusta potrzebuje pomocy, która przychodzi w postaci twoich pieniędzy.

  

Romansowy Oszust, napisany przez Frank M. Ahearn

Mój Blog